OS NIEDŹWIEDŹ

OS: NIEDŹWIEDŹ
Już w sprzedaży!
scenariusz: Michał „Śledziu” Śledziński
rysunki: Kamil „Kurt” Kochański
80 stron, format 165 x 230 mm 
środek czarno-biały, okładka w kolorze
oprawa miękka ze skrzydełkami
wydawca: kultura gniewu
data wydania: sierpień 2014
wydanie pierwsze


Każdy porządny bestseller musi w dzisiejszych czasach doczekać się sequeli, prequeli a nawet spin-offów. Dotyczy to oczywiście również komiksów, w tym legendarnego „Osiedla Swoboda” Michała „Śledzia” Śledzińskiego. Dwa pierwsze zbiorcze wydania sprzedały się zanim wszyscy zainteresowani zdążyli je kupić, a podobny los czeka z pewnością wydanie trzecie. Ten sukces wymagał skapitalizowania i oto jest – pierwszy oficjalny spin-off „Osiedla” pod tytułem „Niedźwiedź”!

Niedźwiedź to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci z „Osiedla Swoboda”. Wikipedia opisuje go tak: niski, silny, nie mający oporów z wykorzystywaniem przemocy do rozwiązywania problemów. Źródło najdziwniejszych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Trzeźwy, widziany ostatni raz około marca 1996 roku.

Opowieści o nim zaczęły ukazywać się jeszcze w magazynie „Produkt”, gdzie ponad dekadę temu cała historia się zaczęła. W albumowym „Niedźwiedziu” znajdą się te archiwalne historie, ale połowę komiksu stanowić będą opowieści premierowe. Scenariusz „Niedźwiedzia” napisał Śledziu, zarządca całego „Osiedla”, a całość fantastycznie narysował Kamil „Kurt” Kochański.

KUP KOMIKS!